Jak na videoreklamy in-feed?

Možná jste již slyšeli od reklamách video discovery na YouTube. Díky nim je možné zobrazovat vaši značku, službu či produkt na YouTube u takového obsahu, který je relevantní pro vaše cílové publikum. Tyto reklamy byly nově přejmenovány na videoreklamy in-feed. K čemu videoreklamy in-feed slouží a jak videokampaň vytvořit?

Jaké výhody in-feed přináší?

Umožňují vám propagovat video obsah tam, kde jej uživatelé mohou jednoduše najít. Zobrazují se například na YouTube spolu se souvisejícími videi, ve výsledcích vyhledávání na YouTube a na domovské stránce na mobilních zařízeních. Lidem, kteří vyhledávají související relevantní obsah, lze tímto způsobem předávat informace o vašich produktech, službách či webových stránkách. Videoreklamy in-feed vám pomohou získat nové odběratele, kteří budou váš obsah sdílet. Dále vám umožní najít nové zákazníky a šířit povědomí o vaší značce.

Jak se zobrazují?

Videoreklamy in-feed obsahují nadpis, dva řádky textu a miniaturu. Po kliknutí na miniaturu je návštěvník přesměrován na stránku YouTube, kde se mu načte YouTube video spolu se zobrazovanou reklamou.

Jak vytvořit videokampaň?

Po přihlášení do účtu GoogleAds, zvolíme Přidat kampaň. Jako první krok je potřeba zvolit cíl kampaně. Cíl lze zaměřit na prodeje, návštěvnost, povědomí o značce, potenciální zákazníky či zvažování produktu značky. V případě, že si přejete nastavit videoreklamy in-feed, zvolte Zvažování produktu a značky. Po vybrání cíle je umožněno vybrat podtyp kampaně. Podtyp určuje formáty, které lze v reklamách použít s cílem optimalizace kampaně za základě zvoleného cíle. Poté je potřeba nastavit rozpočet, který je klíčový pro to, jak často se reklamy budou zobrazovat. Pokud dojde k vyčerpání denního limitu či rozpočtu, je vhodné promyslet jejich navýšení, důsledkem může být zvýšení úspěšnosti dané reklamy. Pokud se rozpočty nevyčerpají, nabízí se upravit cílení a zobrazování reklamy. V dalším kroku je potřeba nastavit cílení kampaně. Zde nastavení spočívá ve výběru lokalit, jazyků a zájmů. Pak už jen zbývá přidat reklamní sestavy a samotné reklamy. U reklamních sestav lze ještě dále upřesnit cílení, klíčová slova a témata. Reklamy poté stačí vhodně otextovat relevantními nadpisy a vyzvat návštěvníky akci. Po vytvoření reklamy prochází kontrolou a obvykle jsou schváleny do jednoho dne.

Rádi pomáháme našim klientům nacházet nové cesty k většímu úspěchu jejich PPC reklam. Pokud potřebujete pomoci s nastavením videokampaní, s vytvořením in-feed videoreklam nebo s nastavením PPC reklam obecně, neváhejte se na nás obrátit. Můžete nám zavolat nebo napsat prostřednictvím formuláře. Těšíme se na Vás!