Připravte se na nová vylepšení chytrých kampaní v Nákupech a místních kampaní

Google v roce 2022 přinese spoustu novinek. Jeden z připravovaných upgradů se bude týkat chytrých kampaní v Nákupech a místních kampaní v Google Ads. Zlepšení spočívá v jejich upgradu na maximálně výkonné kampaně. Maximálně výkonné kampaně využívají automatizace, díky které inzerentům pomáhají cílit na nejvhodnější zákazníky. Co nová vylepšení obnáší a jak se na ně připravit? 

V čem budou nové kampaně odlišné?

Tyto maximálně výkonné kampaně budou postaveny na stejném základu jako chytré kampaně v Nákupech a místní kampaně, avšak oproti nim nabídnou přístup k novým reklamním formátům a plochám napříč kanálem Objevit, dále v textových reklamách ve vyhledávání a na YouTube. Dalším rozdílem je, že zatímco chytré kampaně v Nákupech mají za cíl pouze maximalizovat prodejní konverze, kampaně s maximálním výkonem nabídnou inzerentovi zvolení hned několika konverzních cílů. Ten si poté může sám určit, který z cílů chce prioritizovat.

Kdy k upgradu kampaní dojde?

Chytré kampaně v Nákupech budou automaticky převedeny na maximálně výkonné mezi červencem a zářím 2022. Místní kampaně budou upgradovány mezi srpnem a zářím 2022. Veškeré změny budou dokončeny během září, což inzerentům poskytne čas k připravení reklam na vánoční sezónu.

Jak se na upgrade připravit?

Vylepšení se budou zavádět postupně a začátek je plánován na duben. V průběhu dubna bude u chytrých kampaní v Nákupech zpřístupněna funkce upgradu pomocí jednoho kliknutí. Lokální kampaně obdrží stejný nástroj - avšak až od června. Druhá fáze upgradu je automatická a bude probíhat od srpna do září. V tomto období Google převede kampaně na maximálně výkonné za vás. 

Potřebujete poradit?

Jestliže nemáte zkušenost s kampaněmi s maximálním výkonem a potřebujete pomoci s jejich nastavením či nastavením PPC reklamy obecně, neváhejte se na nás obrátit. Můžete nám napsat prostřednictvím formuláře nebo zavolat. Těšíme se na Vás!

Zdroj