Konec Google Universal Analytics. Co teď?

Světový magnát Google nedávno oznámil, že jeho služba Universal Analytics končí. Posledním dnem jejího fungování bude 30. červen 2023, od té doby přestane měřit a již nebude dále k dispozici. Od 1. července ji poté nahradí Google Analytics 4 (GA4).

Nová služba, nový způsob fungování, nové příležitosti. Revoluce v datech.

Co dělat, abyste nepřišli o svá data?

Fungování GA4 bude na zcela odlišném principu než u dosavadních Google Universal Analytics. Ty navíc po půl roce od vypnutí nenávratně odstraní veškerá vaše nasbíraná data.

Proto je důležité založit si nové Google Analytics 4 již nyní, začít s nimi ihned měřit a co nejdříve nová data shromažďovat, aby z nich poté systém mohl vyhodnocovat relevantní výsledky. Nečekejte až do posledního dne.

Jak bude Google Analytics 4 fungovat?

Na rozdíl od dosavadního fungování Universal Analytics na principu relací budou Google Analytics 4 fungovat dle jednotlivých událostí. Události budou sloužit jako základní model měření na webu.

To s sebou přináší především jedinečnou příležitost více porozumět tomu, jak se chovají a co potřebují návštěvníci vašich stránek.

S novou službou budete mimo jiné přesně vědět, jak dlouho byli návštěvníci na webu nebo co konkrétně tam dělali. Díky tomu budete moci vše lépe analyzovat, vyhodnocovat, plánovat a rozhodovat se.

Nová příležitost vyžaduje dokonalou přípravu

Abyste z nové služby GA4 mohli těžit co nejvíce, je nutné, abyste se na její příchod co nejlépe připravili. Pouze tehdy budete moci využít všech výhod, které s sebou přináší.

Nejde ale jen o přípravu. Google Analytics 4 si nestačí pouze založit. Je velmi důležité umět je správně nastavit k bezchybnému fungování, a to může být přinejmenším ze začátku opravdu oříšek.

S tím vám rádi poradíme. Neváhejte a obraťte se na nás ještě dnes. Jedině tak se vyhnete chaosu v datech a rizikům spojených s odchodem Universal Analytics. S námi budete dokonale připraveni na nový způsob měření výkonu vašeho webu.